NOAS LED Şerit LED İncelemesi

 

Piyasada pek çok çeşit şerit LED bulunuyor. Bu karmaşada kaliteli ürüne ulaşmak bazen zor olabilir. Sizin için NOAS LED markasının YL50-5001 kodlu üç çipli, iç mekan 5050 beyaz şerit LED’ini inceliyoruz.

İncelemek üzere aldığımız NOAS LED markasını taşıyan şerit LED, iç mekanlarda kullanılan IP20 koruma sınıfına sahip ürünlerden bir tanesi. Dış mekan için silikonlu şerit LED’ler de aynı markanın ürünleri arasında yer alıyor.

Ürünün paketlemesi oldukça özenli. Bu konuda firmayı tebrik ederiz.

NOAS LED’in belirttiğine göre lambamız 12V DC gerilim ile çalışıyor. Metrede 1,2A akım çekiyor ve 14,4W güç tüketiyor. Şerit LED’in her bir metresinde 60 LED bulunuyor. Işık akısı ise her bir LED için 14-16 lümen olarak belirtiliyor.

Bu şerit LED’in metresi 2,85 TL’ye satılıyor ve 5 metrelik rulolar halinde alınabilir. Her 3 LED’de bir kesilebilir. Kesmek için makas kullanabilirsiniz.

NOAS LED’in satışını YUSEM LED Elektronik yapıyor. Firma ton farkı olmadığını garanti ediyor. Ayrıca ürünlerine 2 yıl garanti sunuyor ve arıza durumunda birebir değişim yapıyor.

 

Markasız çoğu şerit LED için kısa süre içerisinde arızalandığıyla ilgili şikayetler duyuyoruz. NOAS LED, 2 yıl garantisiyle uzun ömürlü iyi bir alternatif gibi duruyor.

Işık ölçümlerimizde, LED’lerin renk sıcaklığının 6296 K olduğu görüldü.

Bir uyarıyla yazımızı bitirelim. Bizim gibi ruloyu açmadan şerit LED’inizi enerjilendirmeyin, sarılı olduğundan aşırı ısınma yapıyor. Ruloyu açtığınızda veya montaj sonrasında bağlantı yaptığınızda böyle bir problem oluşmuyor.

 

 

 

 

 

 

Temmuz 02, 2018
BLOG