TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ’Nİ ALMAYA HAK KAZANDIK

TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ’Nİ ALMAYA HAK KAZANDIK YUSEM LED olarak, pandemi daha ülkemize gelmeden önce aldığımız tedbirler ve pandemi döneminde bu tedbirlere göstermiş olduğumuz yüksek hassasiyet sonucunda, Türk Standartları Enstitüsü tarafından “TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ”ni almaya hak kazandık. Çalışanlarımızın sağlığı başta olmak üzere, sürdürülebilir üretim prensibimiz ile sizlere en sağlıklı şekilde ulaşmaya devam […]

Nisan 19, 2021
BLOG
Işık Nedir ? Blog Görsel
Işık Nedir ?

Işık, bir ışımanın şık kaynağından çıktıktan sonra nesnelere çarparak veya direkt olarak yansıması sonucu canlıların görmesini sağlayan olgudur.

Mart 17, 2021
BLOG
Parıltı Nedir Görsel
Parıltı Nedir ?

Birim yüzeydeki ışık şiddeti; yani ışık yoğunluğu ışıklığıdır (Luminans olarak da adlandırılır).
Birimi cd/m2’dir.

Şubat 25, 2021
BLOG
Işık Şiddeti Nedir ?
Işık Şiddeti Nedir ?

Işık şiddeti, bir noktadan belirli bir yönde birim katı açı başına yayılan ışık akısıdır. Bir bakıma kaynağın belirli bir yönde yaydığı ışık enerjisidir.

Şubat 11, 2021
BLOG
Kamaşma Nedir ?
Kamaşma Nedir?

Görüş alanı içindeki yüzeylerin parıltısına bağlı olarak ortaya çıkmakta, konforsuzluk ve yetersizlik kamaşması olarak gerçekleşmektedir.

Ocak 29, 2021
BLOG
Renk Sıcaklığı Nedir Kapak Görseli
Renk Sıcaklığı Nedir?

Renk sıcaklığı, ışığın bir ortamdaki oluşturduğu görünen rengidir. Birimi “Kelvin” dir. Çok istenilen Lelvin derecesi se LED sistemlerde bulunmaktadır.

Ocak 22, 2021
BLOG
Lümen Nedir?
Lümen Nedir ?

Işık akısı olarak da bilinen lümen kavramı, bir aydınlatma kaynağının her yöne yaydığı toplam ışık miktarını ifade eder. ” lm” sembolü ile ifade edilir.

Ocak 14, 2021
BLOG
Renksel Geriverim Orman Görseli
Renksel Geriverim Nedir ?

Bir ışık kaynağının renksel özelligi, renksel geriverim indeksi ile tanımlanır. Birimi (Ra) olarak ifade edilir ve kullanılır.

Aralık 09, 2020
BLOG
5A, 12V, Şerit Led Adaptörü
12V Adaptör İncelemesi

Şerit LED’ler 12V DC gerilim ile çalışır. Bu sebeple şerit LED’imizi besleyecek bir güç kaynağına ihtiyacımız var. Eğer uzun ömürlü ve sorunsuz …

Nisan 06, 2017
BLOG
NOAS LED Şerit LED İncelemesi

Normal akkor ve halojen lambalarla karşılaştırıldığında, düşük güç kullanımı, uzun ömür ve daha az ısı üretimi gibi pek çok yararı var.

Temmuz 02, 2018
BLOG
RGB Şerit Led Nasıl Bağlanır?

Elimizdeki şerit ledin metresi 1,5 amper, kullanacağımız şerit ledin toplamı 5 metre olarak 7,5 amper çekmektedir.

Temmuz 28, 2017
BLOG
Şerit Led Nedir?
Şerit LED Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Şerit led nedir? Işık yayan diyotlar veya LED’ler, ev aydınlatması, ofis, cafe, restaurantlar ve bir çok mimari projeler için giderek popüler hale geliyor.

Ocak 17, 2021
BLOG