NOAS LED Adaptör İncelemesi
Ürün hakkındaki sorularınız için ise yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Şerit led’ler 12V DC gerilim ile çalışır. Bu sebeple şerit led’imizi besleyecek bir güç kaynağına ihtiyacımız var. Eğer uzun ömürlü ve sorunsuz bir aydınlatma elde etmek istiyorsak, sistemi oluşturacak tüm elemanlar uzun ömürlü olmalı. NOAS markasının 12V, 5A yani 60W güç kaynağını inceliyoruz.

Led Adaptörü

Geçtiğimiz günlerde bir şerit led incelemesi yayınlamıştık. Bu incelemede kaliteli şerit led bulmanın zorluğundan ve ürün ararken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden kısaca bahsetmiştik.

Şerit led’ler 12V DC gerilim ile çalışır. Bu sebeple şerit led ‘imizi besleyecek bir güç kaynağına ihtiyacımız var.

Eğer uzun ömürlü ve sorunsuz bir aydınlatma elde etmek istiyorsak, sistemi oluşturacak tüm elemanlar uzun ömürlü olmalı. Bu yüzden sistemimizde kullanacağımız 12V led adaptör önem kazanıyor.

Bir led adaptör incelemesi yapmak istediğimizi Yusem Led ‘e ilettik. Numunemiz bir kaç güç içinde elimize ulaştı.

NOAS markasının 12V, 5A yani 60W güç kaynağını inceleyeceğiz.

NOAS markası ile tanınan Yusem Led, markaya ait internet sitesini yenilemişti. Ürünleri hakkında bilgi almak için firmanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Güç kaynağı 110-220V AC geniş giriş gerilimi aralığında çalışabiliyor. 12V ‘da 5A ‘e kadar güç sağlayabiliyor ve standby modunda yani yüksüzken şebekeden sadece 1W güç çekiyor.

Şerit Led ve Led Adaptörü Kargo Ambalajı

Şerit Led ve Led Adaptörü

Ürün IP20 koruma sınıfında, yani iç mekanlarda kullanım için tasarlanmış. Dış mekanlarda kullanmak istiyorsanız daha yüksek dereceli ürünler tercih etmeli veya bir kutu, pano ya da muhafaza içerisinde kullanmalısınız.

NOAS Led Adaptörü Kutusu

Led Adaptörü Kutusu

İnce kasa yapısı ile dikkat çeken ürünün CE ve RoHs belgeleri de bulunuyor. Aynı kasa yapısında 30A ’e kadar farklı seçenekler bulunuyor.

3.2 x 4 x 16 cm boyutlarında olan ürünümüze, firma 2 yıl garanti veriyor.

Led Adaptörü Özellikleri

NOAS 60W, 5A, 12V Led Adaptörü

Noas Led Adaptörü Teknik Bilgileri

Led Adaptörü Girişleri

Led Adaptörü Girişleri

NOAS™ Adaptör Testi Başlıyor

Chroma 6312A DC Elektronik Yükü

Firma bize test edebilmemiz için şerit led ile birlikte gönderse de biz testimize Chroma 6312A modeli DC elektronik yükü ile başlayacağız. Bu cihazdan kısaca bahsetmek gerekirse; cihaz istediğimiz gerilim ve akım değerinde sanal bir yük oluşturuyor. Bu sayede güç kaynakları testini kolayca gerçekleştirebiliyor.

Led Adaptörü Sonucu

Chroma 6312A DC Elektronik Yükü Test Cihazı

GW INSTEK APS-9301

Testimizin devamında güç kaynağının girişindeki ölçümleri de şebeke analizörü yardımıyla yapacağız.

12V, 2A yük altında iken sürücümüz şebekeden 30W güç çekiyor. Yani sürücü verimi daha %50 yük altındayken bile %80’in üzerinde performans gösteriyor. Eğer düşük verimli güç kaynakları tercih ederseniz, elektrik enerjisinin büyük bir kısmını güç kaynağı üzerinde harcamış olursunuz.

GW INSTEK APS-9301

Unutmadan 110V gerilim altında da güç kaynağımız sorunsuz çalışıyor. Zaten kutu üzerinde belirtilmişti.

Led Adaptörü İnceleme Cihazı

5 metre şerit led ’imizi de güç kaynağınıza bağlayarak çalıştırıyoruz. Şebekeden 44W güç çektiğini görüyoruz.

Led Adaptörü İnceleme Sonucu

Şerit Led ve Led Adaptörü

İncelememize konu olan YL20-0060 kodlu ürün hakkında detaylı bilgi edinebilmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

İncelediğimiz bu 5 a ince kasa şerit led adaptörünü tüm teknik detaylarıyla beraber “5 a ince kasa led adaptörü” sayfasından inceleyebilirsiniz.

Ürün hakkındaki sorularınız için ise yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu haber Aydınlatma Portalı tarafından hazırlanmıştır. Daha detaylı bilgi için “NOAS Led Adaptör İncelemesi” sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Nisan 06, 2017
BLOG